UA
Soru Sahibi
16 Ekim 2013 21:36

saç kıran

merhaba hocam, 3 yıl önce saç kıran hastalığına yakalandım ve halen ileri derece de devam etmektedir. Cerrahpaşa tıp fakültesinde kan tahlillerinde ve patoloji sonucunda saç kıran hastalığı teşhisi konuldu, saçlarımın yarıdan fazlası yok, bir nevi kel gibi dökülen yerler, iki ay önce de kaş ve kirpiklerim de dökülmeye başladı, kaş ve kirpiklerimin yarısını kaybettim. herhangi bir ilaçta kullanamıyorum kirpiklerim için, bu hastalıktan nasıl kurtulabilirim? bu hastalık kalıcı mı yoksa tedavi edilebilir mi? birde tedavi ne kadar sürer? görülen tedavi dökülen saç ve kirpiklerimin çıkmasına yönelik mi olur yoksa hastalığın ilerlememesi için midir? Bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

İstanbul UNİVERSİTESİ Cerrahpaşa Tıp Fak. Dermatoloji Anabilimdalında gereken tetkik ve tedaviler yapılır rahat olun

7 Kasım 2013 13:18