CM
Soru Sahibi
11 Nisan 2019 15:18

Saç Dökülmesi

merhaba hocam son 1 aydır saçım 4-5 numara kısalığında olduğu halde inceldiğini ve döküldüğünü farkettim 2 günde bir duş aldığımda elimi saçıma dokundurmamla birlikte aşırı derecede dökülmeye başladı tahmini 60 70 banyodan çıktım ertesi gün pc başında elime attım aynı miktardan biraz daha fazla döküldüğünü masaya düştüğünü gözlemledim ne yapmam lazım yaşım 18

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Sinan Çetinel
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

merhaba mert bey, insan sacinda gunde yaklasik olarak *** *** ** adet sac dokulmesi normaldir, dokulmenin bu araligin uzerine cikmasina sac dökülmesi diyebiliriz. Sizde sac dokulmesinin olup olmadiginin anlasilmasi icin hekim muayenesi gerekmektedir, diyelim ki sac dokulmeniz var, bu dokulmenin erkeksi tip(androgenetik) sac kaybi mi yoksa diger sebeblere bagli sac kaybi mi oldugu teshis edilmelidir. Size sahsi tavsiyem, oncelikle bir dermatoloji klinigine basvurmaniz, burda gerekli olan vitamin ve hormon degerlerinize bakilmasi, sac kaybinin tipinin belirlenmesi ve dokulmenin durdurulmasina yönelik uygulanabilecek tedavi yontemlerinin belirlenmesidir. geçmiş olsun dileklerimle.

5 Mayıs 2019 10:10