ed
Soru Sahibi
25 Ağustos 2013 14:46

saç dökülmesi ve seboreik dermatit

merhaba, saç diplerimde yanma,ağrı,biraz kızarıklık ve hafif kaşıntı şikayetiyle doktora gittim .seboreik dermatit teşisi kondu.telovumin şampuan ve psovate losyon kullandım.zinco tablette 1 aydır kullanıyorum.losyon bittikten 1 ay sonra tekrar yanmalar başladı.şampuanında faydasını görmedim fakat saç dökülmesi çok daha arttı açıkçası psikolojik olarakta olumsuz etkileniyorum üzgünüm.tahlillerimde demir eksikliği,kansızlık gibi durumlar yok..acaba bu deri hastalığı bu kadar aşırı dökülme yapar mı ? dökülmelerin başka ne gibi nedeni olabilir mi? (bayanım ve yaşım 25)

1 cevap
Cevaplar (1)

Seboreik dermatit ile sebopsoriyazis yakın durumlardır ve ayırıcı tanısı önemlidir. TEKRAR muayene olunuz ve ileri tedavilere gereksinmeniz olduğunu düşünüyorum

31 Ağustos 2013 17:02