ie
Soru Sahibi
6 Ağustos 2015 22:30

Retreatment Gecikmesinin Sonuçları

Merhabalar Hocam, retreatment kararı verildi (küçük azı dişime) ancak 1 ay sonrasına randevu verilebildi. zaten iltahabın diş etinden dışarı çıkması/oluşması süreci 2 ayı buldu. Bu konudaki gecikme dişin kurtarılma ihtimalini düşürür mü?? Çok teşekkürler, iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Yavuz Aslan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

''Kanal tedavisinin başarılı olmaması sonucu iltihaplanma olduğu ve kanal tedavisinin yenilenmesine karar verildiği'' bir durumda, evet gecikme başarıyı azaltabilir. Genel olarak, kanal tedavilerinde belirli oranda başarısızlık söz konusudur. En titiz şekilde dahi, kanal tedavisinin tekrar yapılmasında da başarısızlık olasılığı vardır.

7 Ağustos 2015 08:43