TO
Soru Sahibi
23 Temmuz 2020 06:06

Rektum kanseri ve metaztasları

Merhabalar. Hastamız 2019 eylülde rektum ca + kemik metastazı+lenf nodlar teşhisi kondu. 6 kür kemoterapiden sonra pet çekildi. Bütün tümörlerin gerilediği görüldü. Doktor bir 6 kür daha vermek istedi lakin 3.kürden sonra hastamız kötüye gitti. Şimdi böbrek üstünde omurgasında kaburga kemiklerinde artış var. Ciğerleri su topluyor ve nefes almada zorlanıyor. Hasta hafızası gidip geliyor. Yoğun bakıma yatırdık. Şimdi durumunu az çok tahmin ediyorum ama yapılabilecek son bir tedavi var mı merak ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Yalman
Radyasyon Onkolojisi

Çok geçmiş olsun. Şu aşamada maalesef fazla zorlamamak gerekir. Tedaviyi de yararı olmayacağı noktada kesmek lazım zaten.

23 Temmuz 2020 12:38