OA
Soru Sahibi
11 Eylül 2021 00:51

Rapor sonucum

Merhaba hocam, Lomber end plate'lerde anterior sivrileşmeler, disklerde hidrasyon kaybı izlendi. L2 ve L3 inferior end plate'lerinde schmorl nodüllerine ait indentasyonlar izlendi. L1-2, L2-3 düzeylerinde disk hidrasyonları azalmış, diskte posterior bulging saptanmıştır L5-S1 düzeyinde disk aralığı daralmış, end plate'lerde sivrileşmeler, diskte posterior bulging gözlenmiştir Raporumu açıklayabilir misiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arsen Arsenishvili
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Arzu hanım raporda bahsedilen yorumlar belinizdeki ömüriliğin etkilenmenin bilgisidir. ancak çok ciddi bir durum değildir. beyin cerrahisi uzmandan randevu alıp muayene olun.

28 Eylül 2021 22:58