14 Mart 2016 00:07

PSA Sonucu

Hocam merhabalar. Babam(Yaş *** *** ** tarihinde psa testi yaptırdı ve total psa 4,67 çıktı. Yapılan rektal muayene ve ultrasonda herhangi bir nodüle rastlanılmadı. Ayrıca idrar testinde idrarı yaptıktan sonra mesane tamamen boşalıyor. Doktor 3 haftalık Cipro antibiyotik ve 4 haftalık Urorec verdi. *** *** ** tarihinde yapılan psa testi 5,66 çıktı. Doktor biyopsi istedi. Bu artmanın enfeksiyon sebebi olmadığını söylemiş aynı zamanda.Bu artış normal değil ve kanser başlangıcı diyebilir miyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu seviyelerde Turk toplumunda %20-25 oranında kanser saptanır. Serbest PSA bakıp değerlendirmek isterim. Biyopsi yapmadan izlenebilir. Ben ayrıca 3t mr kullanıyorum. Gecmiş olsun

14 Mart 2016 00:24