AV
Soru Sahibi
15 Mart 2016 12:30

prostatik adenokarsinom

*** *** ** TARİHİNDE ÜROLOJİ DOKTORUNA İDRARA SIKLIK VE YANMA ŞİKÂYETİYLE GİTTİM. TESTOSTERON: 3,76, T.PSA: 41,13, S.PSA:7,74 ÖLÇÜLDÜ. BİYOPSİ YAPILDI. PATOLOJİ RAPORUNDA PROSTATİK ADENOKARSİNOM (GLEASON GRADE IV-V/V, SKOR 9 (4+5) TANISI KONDU. KEMİK SİNTİGRAFİ ÇEKİLDİ. RAPORDA HER İKİ HEMİRTORAKS KOSTOSLARDA, ALT TORAKAL VERTABLARDA DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE TÜM VERTABRAL KOLONDA, BİLATERAL PELVİK KEMİKLERDE, HER İKİ FEMUR VE HUMERUS PROKSİMAL KESİMDE, STARNUMDA VE KRANİUMDA SAĞDA İFRAORBİTAL BÖLGEDECZİGOMATİK KEMİK KOMŞULUĞUNDA OLMAK ÜZERE MULTİPL ODAKTA METASTAZ İLE UYUMLUOSTEOBLASTİK AKTİVİTE ARTIŞLARI İZLENDİ. 10 KÜR DOCATAKSEL UYGULANDI.01,2014’TE SAMARYUM - 153 AĞRI PALYASTON TEDAVİSİNE BAŞLANDI. TEDAVİ BAŞARISIZ OLUNCA ZYTİNGTA+ ZOMETA UYGULANDI. PSA 0,4 KADAR DÜŞÜRÜLDÜ. GENEL DURUMUM NORMAL AMA YAYGIN KEMİK METASTAZLARI BULUNUYOR. ZOMETA, ZYTİNGA, DELTACORTİL, ZOLADEX 10,8 ALDI. IŞIN TEDAVİSİ UYGULANDI. 20/02/2016 PSA: 28 ÖLÇÜLDÜ . TEDAVİ PLANI NASIL OLMALI ? ATOM (LUTESYUM 177) BU HASTADA UYGULANABİLİR Mİ? CABAZİTAKSEL(JEVTANA) TÜRKİYE'DE KULLANILABİLİYOR MU? ATOMLA EŞ ZAMANLI UYGULANIR MI ? TEŞÜKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)

Cabazitaksel uygun. Türkiye de uygulanabiliyor. Gecmiş olsun

18 Mart 2016 22:24