çö
Soru Sahibi
16 Mayıs 2017 10:40

prostat tümörü

PROSTAT TÜMÖRÜ HOCAM MERHABA BENİM BABAM 58 YAŞINDA YAKLIŞIK 3 SENEDİR PROSTAT TEDAVİSİ GÖRÜYOR BU SENE MESANE DE VE PROSTAT DA TİMÖR ÇIKTI DR MESANEDEKİNİ TEMİZLEDİK DEDİ VE PATALOJİDEN GELEN SONUCUMUZ GÖNDERİLEN MATERYAL: 1) YÜZEYSEL TUR 2) DERİN KAS BİOPSİ MAKROSKOPİK BULGULAR 1 7 ADET EN BÜYÜĞÜ 0,4 CM EN KÜÇÜĞÜ 0,1 CM ÇAPINDA AÇIK KAHVERENKLİ DOKU PARÇALARI TTA 1K 2 ÇOK PARÇALI HALDE EN BÜYÜĞÜ 0,4 CM EN KÜÇÜĞÜ 0,1 CM TOPLUCA 0,8X0,3 CM ÖLÇÜLERİNDE AÇIK KAHVERENKLİ DOKU PARÇALARI TTA 1K TANISI 1 NONİNVAZİV DÜŞÜK DERECELİ (LOW GRADE) PAPİLLER ÜROTELYAL KARSİNOM MESANE YÜZEYSEL TURMATERYALİ 2 NONİNVAZİV DÜŞÜK DERECELİ (LOW GRADE) PAPİLLER ÜROTELYAL KARSİNOM MESANE DERİN KAS BİOPSİ EPKRİZ MEVCUT METARYELLERDE LAMİNA PROPRİA VE 2 NUMARADA İZLENEN AZ MİKTARDAKİ KAS DOKUYA İNVAZYON GÖRÜLMEDİ HOCAM SİZDEN RİCAM BUNU YORUMLAYABİLİR MİSİNİZ

1 cevap
Cevaplar (1)

Babanızda erken evre yakalanan mesane kanseri cıkmış. Bundan sonrası aşamada tümörün yeri ve boyutuna göre takip planı cizilmeli Saygılarımla

16 Mayıs 2017 15:10