ea
Soru Sahibi
11 Eylül 2017 10:51

problemli ergen

doktor bey 13 yasinda 8.sinif ogrencisi oglum var evde cok olmasada disarida cok agresif ofke kontrolu olmayan sinirlendiginde sakinlesemeyen bir oglum var.herkese atarli cevaplar veriyor azarliyor ne yapacagimi bilmiyorum.size getirecegim ama suan icin uygun degilim simdilik buradan yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Hakan Cengiz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar, 13 yaşında sinirliliği bir çok neden olabilmektedir. Ailenin yanlış tutumları, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, kaygı bozuklukları, depresif bozukluk, davranış bozukluğu gibi psikiyatrik rahatsızlıklarda sinirlilik yakınması görülebiliyor. Hipertiroidi gibi psikiyatri dışı nedenlerde de sinirlilik yakınması olabilmekte. Çocuk psikiyatri uzmanına başvurmanız ve aile görüşmesi yapmanızı öneririm. Hoşçakalın...

14 Eylül 2017 13:08
ea
Soru Sahibi

cok tesekkur ederim ilginize

14 Eylül 2017 19:49
Uzm. Dr. Hakan Cengiz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Rica ederim, hoşçakalın.

15 Eylül 2017 07:41