SK
Soru Sahibi
5 Nisan 2017 20:42

prepatellar bursıt

ıyı gunler hocam 3 ay once os good schalatter sekelı amelıyatı omustum suan doktorum bacagımda prepatellar bursıt oldugunu soyledı tedavı olarak neler yapılmalı amelıyat olmam gereklımı ? tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Akut prepatellar bursitte tedavide RICE prensibini (dinlenme, buz, baskı, yükseltme) uygulamak gerekir. Ayrıca Steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar alınabilir. Diz çökmek gibi şikayetlerinizi arttıran hareketlerden kaçının. Bursada mikrobik enfeksiyon olduğu durumlarda antibiyotik alınabilir. Ameliyat olduğunuz doktorun önerilerini uygulayın. Bursit için ameliyat son seçenektir, bu tedavilere cevap alamadığınızda düşünülebilir. Saygılarımla.

10 Nisan 2017 15:34