şd
Soru Sahibi
17 Nisan 2018 03:42

menisküs hasarı ve egzersiz

merhabalar, 29 yaşımdayım. 6-7 ay önce ara ara dizimde ağrı olması nedeniyle hastaneye başvurdum, mr çekildi ve menisküs'te grade 2 dejenerasyon çıktı. ayakta kaldığım zaman hafif şiddette ağrılar oluyor ara ara. broşür olarak verilen egzersizleri yapıyorum, bunların dışında ne tür egzersizler yapabilirim ve ne tür egzersizlerden uzak durmalıyım? örneğin yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek, fitness yapmak yararlı mı yoksa zararlı mı olur?

1 cevap
Cevaplar (1)

Açık hava bisiklet yerine fitnes salonlarındaki bisikletleri tercih etmek daha güvenli olacaktır. Diz çevresini güçlendirmenin dışında denge ve esneklik egzersizleri de yapmanızı öneririm. Antalya'da Spor hekimleri var, onlar programı oluşturmada yardımcı olacaklardır.

20 Nisan 2018 14:18