ad
Soru Sahibi
4 Kasım 2013 19:21

polip

İyi günler Hüsnü Bey,ben 23yaşında yüksek lisans öğrenciyim evli değilim fakat bakire değilim.Cinsel ilişkimden ' 1gün sonra ' kanamam üzerine hekime başvurdum rahmimin içinde 'Endometriyal polip' 2,31cm belirlendi.Araştırmalarıma göre Servikal polipten farklı olarak rahim içinde olmasıymış belirtileri 'cinsel ilişki esnasında ya d sonrasında kanama' şeklinde bir tabir var fakat benim kanamam 1 gün sonra olması beni endişelndirdi ve Smear testide yapıldı henüz sonucunu almadım.Size sorun şu ki 1gün sonra kanama olması muhtemel Endometriyal polip sebebi midir?Smear sonucu gelmeden hekimim muayene esnasında bu kanamanın olası bir rahim ağzı kanseri olabilceği ihtimali var mıdır?polip şuan alınmazsa olağanın dışında ciddi bir problem yaratır mı? Henüz evli olmamam ve bu işlemi şuan yaptıramamdan kaynaklı olarak. Yardımcı olabilr misiniz cok sevinirim endişeliyim.Çok teşekkür ederim ilginiz için iyi calışmalar .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hüsnü Çelik
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Geçmiş olsun İlişki sonrası kanama her zaman araştırılması gerekir. polip tespit edilmiş ise kanama düzensizliğini tedavi etmek için çıkarılması gerekir. size yardımcı olabiliriz. saygılarımla

4 Kasım 2013 20:18