bb
Soru Sahibi
7 Aralık 2015 15:35

Polikistik over

Doktor bey, geçen ay her iki over dé de polikistik çıktı doktor bana orgametril verdi 3 ay boyunca kullanacagim daha yeni oluşuyormus. Çok şey okudum eşimle bebek istiyoruz bu ilaç doğru bi ilaç mi ve bebek için başka tedavi görmem gerekecek mi lütfen yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selim Şenöz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yaşınız çok genç. Bu verilen ilaç adet düzenlemek için. Gebelik oluşmasını da engeller. Polikistik over sonradan oluşan bir hastalık değildir. Bir şekilde yumurtalıklarınızın yapısı budur denilebilir. Adet düzensizliği ve yumurtlama sorunu olabilir. Bu nedenle de gebelik için yardıma ihtiyacınız olabilir. Ancak aşırı kanama yoksa, adetler düzenli aralıklarla oluyor ise bir tedaviye ihtiyacınız yok demektir. En doğrusu bu soruyu hekiminize sormanız. Muayene etmeden daha çok yardımcı olabilmek imkansız. Doğrusu ben Orgametril size neden verilmiş anlayamadım.

7 Aralık 2015 16:55