KN
Soru Sahibi
3 Mart 2011 18:25

Planlı bir sezaryen operasyonu ile doğum yapmak, doğum sancısı olmayacağı i

Planlı bir sezaryen operasyonu ile doğum yapmak, doğum sancısı olmayacağı için, oksitoksin hormonunun salgılanmasına engel olur mu? Bu durum memelerden süt gelmemesine / azalmasına yol açar mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Serçin Külsoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

MERHABA.SÜT KANALLARINI KASARAK SÜT GELMESİNİ SAĞLAYAN OKSİTOSİN HORMONU BEBEK ANNENİN MEMESİNİ EMDİKÇE DE BOL MİKTARDA SALGILANIR.DOLAYISI İLE SADECE DOĞUM SANCISI ÇEKMEMEYE BAĞLI SÜT GELMEMESİ DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.İLK BAŞTA SÜTÜNÜZ GELMESE BİLE ISRARLA SIK SIK BEBEĞİ EMZİRMENİZ YETERLİDİR.SAĞLIKLI DOĞUMLAR DİLİYORUM

10 Mart 2011 10:45