BY
Soru Sahibi
27 Temmuz 2019 15:05

Pitozis ameliyatı

Niçin yazdığım değerlendirme siliniyor 3 yıl önce ameliyat oldum hastanızım burada değerlendirme yapmak benim de hakkım karalama politikası içerisinde değilim gerçeklerden bahsediyorum olumsuz eleştiriye tahammül edememek yerine benimle iletişim halinde olup yardımcı olmaya çalışsaydınız insani değerlerinizin tam olduğu fikrine varırdım en azından iyi çalışmalar.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Merhaba Yağmur Hanım, Öncelikle bilin ki bu websitesi bana ait değil, içerikleri, yorumların yayınlanıp yayınlanmaması da benim kontrolümde değil, ben sadece bana ulaşan soruları görebiliyor ve elimden geldiğince soranlara yardımcı olmaya çalışıyorum. İnanın bana ulaşan tek bir yorumunuz bile yok bu soru hariç. O yüzden neyin problem olduğunu, 3 senedir de sizi görmediğim için neyin yanlış olduğunu şu an bilemiyorum. Ama bana ulaşmak konusunda şimdiye kadar hiçbir ameliyat hastam sorun yaşamadı, siz nasıl ulaşamadınız anlayamadım. Tüm ameliyat hastalarımda özel bir sakınca görmediysem direkt bana ya da asistanıma ulaşabilecekleri özel numaram mevcuttur. Her hafta onlarca eski hasta ya da yeni hastalar bana instagram, facebook, websitemdeki ilgili bölüm vs aracıyla ulaşırlar, ben de elimden geldiğince yardımcı olurum. Hele ki sizin gibi ameliyat olmuş hastalar her zaman hastaneden bana nasıl ulaşacaklarını bilirler. Sizin bu mesajınızın üzerine bilgisayarımdan ameliyat fotoğraflarınıza baktım ve sizi çok iyi hatırladım. Arzu ederseniz izniniz olursa öncesi-sonrası fotoğrafınızı siz bu platformu tercih ettiğiniz için burada paylaşabilirim; doğuştan hiç gelişmemiş kapak kasınıza bağlı gözünüzü tamamen kapatan kapak düşüklüğünüzü ameliyatınız öncesinde tüm endişeleri sizinle paylaşarak, askı yöntemi ile diğer gözden neredeyse farkedilmeyecek biçimde yükselttiğimizi ve bununla çok mutlu olduğumuzu siz de hatırlarsınız resimleri görünce. Yazdıklarınıza anlam veremeyince üşenmedim pazar günü olmasına rağmen evime 30 km uzaktaki hastaneye gittim ve dosyanıza baktım. Ameliyatınızı 2016 senesinde yapmışız. Sizi çok iyi hatırlıyorum çünkü daha önce gittiğiniz doktorların 18 yaşına kadar ameliyat olmamanız gerektiğini söyledikleri için bu kadar geç geldiğinizi söylemiştiniz; ben de size yapılan bu tip ameliyatlarda, ameliyat sonrası kapağı iyice gerdirdiğimiz için açık kalacak olan gözün çocukluk çağında hiç problem olmadığını, sizin yaşlarınızda ise probleme yol açabildiğini; o nedenle sizin durumunuzda kapağı tam yükseltme konusunda daha çekingen davrandığımızı detaylıca anlatmıştım. Ameliyat sonrası sizi 1. ve 3. haftalarda kontrol etmişim; hem fotoğraflarda, hem dosyadaki muayene notlarımda, hem de özel notlarımda kapak seviyesinin kontrollerde ideal olduğu, beklenen açık kalmanın çok minimal olduğu ve göz yüzeyini etkilemediğini gördüm. Kasınızın hiç çalışmadığı için ve yaşınızın ileri olduğu için zorluk teşkil eden bir ameliyatın bu kadar başarılı olmasına çok memnun olduğumu ve bunu sizinle paylaştığımı da net biçimde hatırlıyorum. Daha sonrasında 2017 senesinde ameliyatın 6. ayında kapağınızda şişlik şikayeti ile muayeneye gelmişsiniz, göz yüzeyinde tam kapanmamaya bağlı kuruluk saptamışım ve gerekli tedaviyi vermişim, takip önermişim, ancak sonrasına ait ne bir başvurunuz ne muayeneniz ne de bana ulaşan bir talebinize rastlamadım. Şu anda da benden ne açıdan şikayetçi olduğunuz hakkında inanın hiçbir fikrim yok. Bana ulaşmak dediğim gibi çok kolay, arzu ederseniz gelirsiniz durumunuzu kontrol eder, muayene ile saptadığımız bir problem varsa elimden gelenin en iyisini yaparım. Selamlarımla...

28 Temmuz 2019 20:50
BY
Soru Sahibi

Merhabalar öncelikle sorunum size ulaşmak değil,size zahmet verdim dosyamı incelemek için yol katetmişsiniz hakkınızı helal edin sorunum şuan üçgen bir göze sahibim.Ameliyat sonrasında oluşabilecek sorunlardan konuşmuştuk,gözde kuruluk olacağını biliyorum.Şuan operasyon gerdiğim gözümün ortasındaki askı sağlamlığını koruyor,göz kapağımın yan tarafı yine düşük duruyor görsel ulaştırabilirsem sizlerde görmüş olursunuz iyi günler diliyorum iyi çalışmalar.

27 Ağustos 2019 12:40
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Kapağa yerleştirdiğimiz askı, silikondan yapılan bir materyaldir; aylar-yıllar içerisinde kişinin doku yapısına, dokularda ya da silikon materyalde gevşemeye, özellikle ovuşturmaya bağlı yerinden ayrılabilir ya da gevşeyip sarkabilir. Dolayısıyla bunun olup olmayacağını öngöremeyiz. Bu durum özellikle kası hiç çalışmayan ve tüm yük askıya binen durumlarda daha erken görülebilir. Belli ki askının dış kısımdaki kaldırıcı gücü zaman içerisinde azalmış, basitçe çözebileceğimiz bir durumdu bu eğer bana ulaşmak isteseydiniz. Genellikle hastalar bir problem yaşadıklarında bunu doktorlarına ulaşarak iletirler, muayene olurlar, muayenede elde edilen bulgularla doktorları da çözüm için elinden geleni yapar, en azından benim için böyle. Sağlıklı günler dilerim.

23 Eylül 2019 11:37