CF
Soru Sahibi
11 Şubat 2014 10:48

peniste bilemediğim sorun

mrh. benim oğlum 2 yaşında henüz sünnet yaptırmadık. penisinde sünnet derisini geriye doğru çektiğimde bana göre penisin solunda beya yağ tabakası gibi bir şey gördüm (tabiri caizce siyah noktayı sıkınca içinden çıkan yağ gibi) ve derinin penis ile birleşen kısmında bir delik/yırtık oluşmuş oradan çıkıyor bu yağ tabakası .bir hafta kadar sürdü bu durum . şimdide aynı yerde geriye doğru çektiğimde sanki et parçası çıkıyor o delik yerden . bu neden olmuş olabilir acaba halen be kullanıyoruz bu arada. teşekkürler iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Funda hanım, Tarif ettiğiniz tamamen normal bir durum. Doğduğunda her erkek çocukta sünnet derisi penis başına yapışıktır geriye çekilemez. Bu yapışıklık arada biriken hücre döküntülerinin oluşturduğu smegma adı verilen tarif ettiğiniz gibi beyaz diş macunu görünümünde bir maddeyle ayrılır ve sonunda smegma penis ucunda ayrılan yapışıklıktan dışarıya çıkar. Endişelenmeyin olanlar tamamen normal.

11 Şubat 2014 22:39