GN
Soru Sahibi
4 Kasım 2020 08:05

Pcos ve Yazz

Merhaba 6 yıldır geçmeyen sivilcelerim sebebiyle 2 yıl önce kadın doğum uzamanı gitmiştim ultrasonda bişey çıkmadı ve testlerimin de normal çıktığını söyledi.Dün yoğun kıllanma ve aşırı artan sivilce için tekrar kadın doğum uzmanına gittim.Ultrasonda pcos gördüğünü söyledi ve yazz adında doğum kontrol hapı yazdı.3 ay kullanmam gerektiğini söyledi.Kullanıp kullanmamak konusunda kararsızım.Ne önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Serdar Aykut
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet düzensizliğiniz yoksa,tüylenmeniz yoksa ilaç kullanmanıza gerek yok kiloluysanız kilo vermeye çalısın ..sivilce için genelde o tarz hapları tercih etmiyoruz..genelde dermatoloji hekimleri gerekli tedaviyı yaparlar..şayet tüylenme sorununuz varsa adetlerinizde de düzensizlik varsa bi de sivilce de olursa o haplardan fayda görürsünüz.sana bi zararı olmaz

27 Kasım 2020 15:26