YT
Soru Sahibi
15 Aralık 2021 13:51

Pcos rahatsızlığı

Merhabalar pcos um var ve adet düzensizliğim çok erkeklik hormonun yüksekmiş ve yumurtalıklarım yağlıymış hamile kalma şansım var mı bir de yumurtalıkların çalışma oranını ölçtürmek istiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Semra Çapar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Tuğçe Hanım. PCOS un kesin bir tedavisi yok ancak ilaçlarla düzenli adet görmeniz sağlanabilir. Hamilelik için de destek tedavileri gerekebilir. Yumurta kapasitesi ultrason ve AMH tesi ile değerlendirilebilir.

17 Aralık 2021 10:01