EB
Soru Sahibi
16 Şubat 2022 11:38

Pcos

Merhaba hocam, gebelik planlıyoruz . 8 ay önce Dr gittim sıkıntı yok demişti muayene kontrolden sonra son iki aydır çok geç adet oluyorum Dr um pcos dedi . Ve inofolic combi verdi sabah akşam alıyorum. Bu folik asidi hamile kalınca da kullanabilir miyim acaba? Yarın iğne vuracak nelere dikkat etmem gerekir

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Burçak Tok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba , ne için iğne vurulacak ve ve iğnenin ismi nedir acaba

16 Şubat 2022 13:29
EB
Soru Sahibi

Femara kullandım 5 gün, birde prolaktin 31 çıkmıştı onun için haftada 1 kez yarım tablet dostinex kullanıyorum ve sabah akşam inofolic combi alıyorum. Yarında yumurta durumuna göre çatlatma iğnesi vuracak . Tedaviye başlayalı 1 hafta oldu hocam

16 Şubat 2022 14:20
Op. Dr. Burçak Tok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gerekli tedavi yapılıyor gibi görünüyor . Şu durumda yumurtlama takibi yapılıp. Durumunuza göre iğneniz yapılcak.Şu anda başka dikkat etmeniz gereken bir durum görmüyorum . Geçmiş olsun

16 Şubat 2022 15:47
EB
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam. Ovulasyon testine başladım adetin bittiği ilk günden itibaren. 3 gün testini yaptım çift çizgi hala görmedim. Normalde ilaçları kullanınca çift çizgi mi görmemiz gerekir acaba

16 Şubat 2022 16:12
Op. Dr. Burçak Tok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hayır , ovulasyon muhtemelen çatlatma iğnesi sonrası olacak

16 Şubat 2022 18:26