13 Nisan 2017 19:17

Patlak bel fıtığı

Merhabalar Ben Selin 21 yaşındayım bekarım üni. öğrencisiyim 79 kiloyum 1.66 boyum son zamanlarda çok oturduğumda ya da uyandığımda belimde tutulmalar oluyordu yürüyünce rahatlıyordum sonra sol diz kapağımın arkasından ayağıma kadar ağrılarım olmaya başladı ama yürüyünce rahatlıyordum 15 martta uyandım ağrı geçmedi yürümekte zorluk çekmeye başladım.Beyin cerrahına gittim mrda belimde patlak fıtık çıktı ameliyat olmam gerektiği söylendi fakat genç olduğum için kendini onarabileceği için 20 gün istirahat etmemi önerdi doktor. Hiçbir güç kuvvet kaybım yoktu parmak ucumda topuğumda yürüyebiliyordum.Başta günde en az 2 kere ağrı kesici kas gevşetici iğne yiyordum ilaç içiyordum şu an yattığımın 23. Günü ağrılarım azaldı çok hafif hissediyorum.Biraz yürünce ve oturunca sol ayağımda ve sol kalçamda bi ağrı oluyor uzanınca rahatlıyorum. Hala hiçbir güç kaybım yok topuğumda parmak ucunda yürüyebiliyorum fakat çektirdiğim yeni mrda durum kötüye gitmiş ve ameliyat olmam söylendi. ne yapmalıyım?

3 cevap
Cevaplar (3)
Dr. Öğr. Üyesi Varol Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Fizik tedavi şansınızı deneyebilirsiniz, fayda görmezseniz ameliyat düşünülebilir.

29 Nisan 2017 16:56
Soru Sahibi

Hocam bugun sizin için adnan menderes üniversitesine geldik fakat bir hafta yokmuşsunuz özel muayenehaneniz var mı size nasıl ulaşabilirim

2 Mayıs 2017 20:35
Dr. Öğr. Üyesi Varol Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Mesajınızı yeni gördüm, yarın (*** *** **) ve gelecek hafta Salı ve Cuma günleri polikliniğim var. Gelirseniz sizi görürüm. İyi akşamlar

16 Mayıs 2017 23:33
Soru Sahibi

Hocam Zahir Kızılay'a 4 mayısta ameliyat oldum. Çok teşekkür ederim ilginize.

17 Mayıs 2017 00:13
Dr. Öğr. Üyesi Varol Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Geçmiş olsun.

15 Temmuz 2017 16:52