CH
Soru Sahibi
9 Aralık 2021 21:57

Panik bozukluk

Hocam kolay gelsin bi sorum olacaktı da anksiyete hastasıyım yolda yürürken rahat yürüyemiyorum, sanki bi araba çarpacak yada birsey olacak gibi gergin hissediyorum ,karşıdan karşıya geçerken sağıma soluma 10 kere bakıyorum geçtikten sonra bidaha bakıyorum birsey geçmiyor yoldan ama ben rahat edemiyorum ardından önceleri çarşıda işlek yerde bile kulaklıkla müzik dinlerdim hiç birsekilde aklıma bi endişe gelmezdi ama covid sonrası kendi mahallemde bile kulaklıkla rahat yürüyemiyorum köpek mi saldıracak araba mı yoksa başka birsey mı çarpacak korkusu yaşıyorum sorunum sizce ne olabilir .? İlaç değişikliği mi yoksa doz artışı mi? ( bu arada 50 gündür paxera 20 içiyorum rexapin 2.5 mg ise 2 senedir?

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba iyi günler, İstenmeden irrasyonel (saçma) olduğu halde gelen düşüncelere obsesyon denir. Senin anksiyeten yoğun bence doz yetmiyor. Ya değiştirmek ya da artırmak gerekir. Sürekli bir doktorunuz olsun onla devam edin. Online seans almak isterseniz google adresinden iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla

14 Aralık 2021 18:20
CH
Soru Sahibi

Hocam doktora gittim paxera 20 , 30mg çıkardı ama bu doz bana iyi gelecekmi acaba sizin düşünceleriniz nedir?

14 Aralık 2021 18:27

Merhaba iyi günler En az 15 gün sabredin 30 mg doz da antiobsesyonel etkisi olur. Saygılarımla

18 Aralık 2021 23:09