CH
Soru Sahibi
8 Haziran 2021 19:16

Panik bozukluk

Hocam merhabalar ben 1.5senedir panik atak ve anksiyete hastasiyim selectra 200mg reaxpin 5 mg ve buspon 10mg kullanıyorum size sorum şu ki ben bekçi olabilir miyim yani benim panik atak göreve yapmama silah tutmama engel midir?

2 cevap
Cevaplar (2)

Öncelikle geçmiş olsun. Bu durum sağlık kurulunda değerlendiriliyor. Uzun süredir sağlık kurulunda görev yapmadım ancak bildiğim kadarıyla son yönetmeliğe göre; ruhsal hastalık tanısı almış olan ve tedavi almakta olan bireyin silahlı güvenlik görevlisi, asker, erbaş gibi meslek alanlarında ( silah kullanması gereken meslek alanlarında) çalışması mümkün görünmüyor. Yine de devlet hastanelerinde çalışan bir hekime danışabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

23 Haziran 2021 21:27
CH
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için teşekkürler peki silah harici kamuda herhangi bi görevde çalışabilir miyim?

23 Haziran 2021 21:45

Bu konuda ruhsal problemler sorun teşkil etmiyor. Geçmiş olsun.

3 Temmuz 2021 20:07