CY
Soru Sahibi
28 Mayıs 2021 02:14

Panik atak

Merhaba hocam ben 1.5 senedir panik atak ve anksiyete hastasiyim ve selectra 200 mg buspon 10 mg ve rexapin 5mg kullanıyorum size sorum şu olacak benim bekçilik veya polis olmam için mevcut hastalığım engel midir bekçilikte görevde silah olaylara intikal etmem stres arttırarak anksiyete tetikler mi acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, ilgili bekçilik ve polis alımı sağlık yönetmeliğine bakmanızı öneririm. Silahlı görev alacak kimselerin, göreve başlama öncesinde halen tedavisi süren şekilde ya da geçmişte herhangi bir ruhsal hastalığı olmaması şartı aranmakta. Doktorlar ilgili yönetmeliğin gereğini icra etmekle mükellefler. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'ne göre ise ilk alımda A dilimi sağlık şartları aranacağı belirtilmektedir. İlgili A dilimi ise şu şekilde : "Ruhsal yönden tam ve sağlam olacaktır. Geçmişinde ve halen hiçbir ruhsal hastalık, intihar girişimi, kekemelik ve kişilik bozukluğu olmayacaktır..."

28 Mayıs 2021 12:05