YG
Soru Sahibi
5 Ocak 2018 20:16

Osler weber sendromu

Çekilen ilaçlı tomografi sonucunda karaciğer konturları lobüle görünümde ve parankimi heterojen.osler weber nedir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Genetik geçişliolan cikt , ağız içnde ve karaciğetr Akciğer gibi organlarda görülen kanamaya meyilli damarsal gelişim farklılığı(telenjektazi ve damarsal malformasyon) gösteren lezyonlarla karakterize bir hastalıkdır.Osler Weber rendu sendromu,Herefiter telenjektazi başlıkları ile internette araştırabilirsiniz

5 Ocak 2018 20:37