İM
Soru Sahibi
24 Mayıs 2021 10:20

Optik nevrit ?

Altuğ Bey İyi günler. Cevap vermeniz ümidiyle yazıyorum . Yaklaşık 8 ay önce sabah kalktığımzda sağ gözümün yazıları gölgeli gördüğünü ve az gördügünu fark ettim . Özellikle ışıklı yazılarda . Bu 1 hafta sonra sol gözümede geçti . Beyin orbita boyun kontsratlı MR temiz . Göz Oct temiz . Görme alanı temiz . Vep testi sağda amplitüd düşüklü P100 uzama solda ılımlı latans uzaması . Optik nevrit atağı diyip kortizon verdiler ( damardan 3 gün ) . Görme keskinligim sagda 10 da 8 solda tamdı . Başka bir doktora gittim optik nevrit geçirmiş olsaydım Göz OCT de kalintıları olcağinı göz sinirlerinde sorunun olmadiğini Vep testinin normal bir kişidede bu sekilde cikabilecegini söyledi. Vep testinden dolayı belimde sivi alma planı yapildi . Vep testi haric tüm testlerim normal . Sizin öneriniz nedir ? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Bu tip durumlarda bazen testler erken dönemde negatif olup, zamanla bazı ipuçları ortaya çıkabiliyor. Bu açıdan yakın takip gerekli, bulunduğunuz şehirde özel ilgi alanı nöro-oftalmoloji olan bir meslektaşımla yakın takip öneririm. Geçmiş olsun.

26 Mayıs 2021 22:51