ht
Soru Sahibi
29 Aralık 2020 20:34

ön uyluk kası çekmesi

merhabalar,aktif spor yapıyorum.yine spor yaparken bir zıplama hareketi yaparken iki ayağımın ön uyluk kısmında sanırım quadriceps kasında bir çekilme oldu ve o günden sonra 2 ayağımı da kalçaya götüremiyorum götürmeye çalıştığımda aynı yerden uzunlamasına bir çekilme yaşıyorum.Şuan koşmaya ara sırada yürümede sıkıntı yaşıyorum.normal halde hiçbir ağrısı veya şuanda morluk şişme vs.hiç bir şey yaklaşık 3 hafta oldu ve kas gevşetici kremler kullanmama rağmen geçmedi sizce sebebi nedir ne önerirsiniz? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şükrü Mehmet Turan
Ortopedi ve Travmatoloji

Zıplama esnasında ani gerilmeye bağlı kaslarınızda büyük ihtimalle kısmi yırtıklar olmuştur. Ultrason gerekirse mr ile kontrol etmek gerekir. Böyle durumlarda kas gevşetici kullanılmasını önermeyiz. Gerçekten yırtık varda ona göre tedavinizi planlamak gerekir. Geçmiş olsun.

30 Aralık 2020 12:39