ya
Soru Sahibi
5 Kasım 2015 15:20

omzumdan ses geliyor

hocam iyi günler öncelikle sağ omzumun 3 defa çıktığını belirteyim benim sıkıntım kolumu yukarı kaldırıp indirirken, omzun öne arkaya ısınma hareketlerini yaparken ve şınav hareketinde aynı şekilde kolumu açıp kapatırkende sağ omzumun köprücük kemiği kısmından normal kıtlama şeklinde değilde kütürtü şeklinde ses geliyor, hareketleri yaparken herhangi bir ağrı ve acı vermediği için günlük omuz egzersizleri yapmaya çalışıyorum, tabi haliyle bu ses psikolojik olarak sıkıntı yaratıyor. Sizce düzenli egzersizlerle zamanla geçermi veya ciddi bir durum olarak görüp bir uzmana başvurmam gerekirmi yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mustafa Anter
Ortopedi ve Travmatoloji

ses sorun değil ancak omuzunuz sürekli çıkıyor ve ağrı yapıyorsa MR çekip bakmak lazım gerekirse kapsül gevşekliği için kapalı artroskopik tamir yapılabilir.Dr.Mustafa Anter

19 Kasım 2015 16:49