ÖE
Soru Sahibi
31 Mayıs 2019 17:52

Omuz ağrısı

Mr sonucum ' subraspinatus tendinopati ve bursal yüzde intersiyal uzanım gösteren parsiyel yırtık- infraspinatus kası tendonunda milimetrik intersiyal yırtık tespit edildi' şeklinde. Başlarda çok ağrım vardı şimdi bazen hareket anında acı şekline dönüştü ancak genel.olarak iyiyim. Fizik tedavisiz geçer mi yoksa kesinlikle fizik tedavi yaptırmalı mıyım? Şimdide tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Erkan Sabri Ertaş
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Bursal taraflı parsiyel yırtıklar, tipine ve yırtığın genişliğine bağlı olarak tedavi edilirler. Genç hastalarda geniş tabanlı yırtıklar uzun dönem ağrıya neden olabilir ve durumda cerrahi söz konusu olabilir. Artroskopik olarak kapalı yöntemle cerrahi müdahaleyi yapabilmekteyiz. Fizik tedavi almanızı, buna rağmen şikayetlerinizde gerile olmaması durumunda muayeneye gelmenizi öneririm. Şu an Kazan Devlet hastanesinde çalışmaktayım, muayene için gelebilirsiniz.

7 Haziran 2019 11:18