EB
Soru Sahibi
29 Ağustos 2013 16:28

omurilik pili

merhaba,1,5 yıl önce bel fıtıgından mıkrocerrahı ile ameliyat oldum.ayak düşmesi oldu. sinir hasarı varmış.hala sol bacagım uyuşuk.kortızon,gabapentin, b12 ve yüzme ile ayagım az da olsa düzeldi.agrılarım çok. tutuluyor ve kıpırdayamıyorum,hala orda fıtık varmış.dr hatası denıldi. kas gevşetici igne ile bıraz toparlıyorum. fakat bır daha amelıyat ve platın konması lazım dedıler.istemedim.algolojıye gıttım omurılık pılı takacaz dedıler.kabul ettim.ılk aşama yapıldı yuzde 20 daha ıyıyım.1 ay sonra yurt dışından gelen ampullerle ıkncı operasyon yapılacak.artk başladık ama siz bu işlemi tavsıye edermısınız .agrılarım geçer mi.orada bulunan fıtık ılerde sorun olur mu.ayrıca belimde düzleşme skolyoz ve tarlow kisti de var.ne önerırsiniz? devam etmelimiyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Alev Üstüner
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

bu çok önemli karar verilmesi gereken bir durum zaten türkiyede çok yerde uygulanmıyor hem maliyeti yüksek hemde işin uzmanı az bulunuyor ancak size uygulanmışsa tavsiye edebileceğim bir şey ama buradan fikir yürütmek çok doğru olmaz ağrısız günler dilerim

1 Eylül 2013 23:00