am
Soru Sahibi
29 Aralık 2015 20:37

omurilik daralması

İyi günler doktorum.Omurilik daralması konusunda yardımcı olabileceğinizi düşünerek yazıyorum.Hasta annem 54 yaşında Aydın'da yaşıyor , 65 yaş üstü görülen kemik erimesi mevcut, hastanede fizik tedavi görmekte ve omurilik daralması ileri derece olduğunu doktor tarafından söylendi.Ameliyat olması gerektiğini ileride felç riski olabileceği belirtildi.Alerjik bünyesi mevcut fakat nelere alerji olduğu bilinmiyor.Doktor ameliyat materyallerine karşı(pilatin,kemik tozu) alerji olabileceğini düşünerek ameliyat yapamayacağını risk alamayacağını söylendi.Riski kemik erimesi olduğunu için ameliyat yapamayacağınını söylemedi.İleride kemik erimesinden dolayı vücuda takılan pilatini vb. Materyallerin tutunamayacağından sanıyoruz.Omurilik daralması konusunda araştırmam neticesinde mikro cerrahi yöntemi ile tedavi yöntemleri mevcutmuş.Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz yada bu konuda bana bir yol gösterirmisiniz.Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Varol Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun Mevlüt Bey, Hastanızı ve filmlerini görerek size cevap verebilirim. Hastaneden randevu alırsanız görüşebiliriz.

7 Ocak 2016 13:52