ki
Soru Sahibi
4 Ağustos 2021 21:49

omurga hastalıkları

orakal aks düzleşmiştir. T6,T10 ve T11 vertebra korpuslarında süperior end platoyu etkileyen minimal yükseklik kayıpları izlenmektedir. Vertebra korpuslarında T1W hipointens, T2W hiperintens kemik iliği ödemi izlenmektedir(akut kompresyon fraktürü?). Bu düzeylerde vertebra posterior konturları intaktır. L2-3, L3-4, L4-5 diskleri hafif dejenere görünümde olup bulging izlenmektedir. L2, L3, L4 vertebra endplatolarında milimetrik kronik schmorl nodülleri izlenmektedir. Spinal kanal ve nöral foramenler normaldir T10 vertebrada milimetrik boyutlu kronik schmorl nodülü mevcuttur. 30 yaşındayım ne gibi önlemler almalıyım nasıl bir tedavi izlemeliyim cevabınız icin şimdiden teşşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Jülide Bezer
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

İrfan Bey, şu aşamada omurgada kırık rapor edildiği için ortopedi ve travmatoloji polikliniğine başvurmanız uygundur. Geçmiş olsun!

5 Ağustos 2021 13:06