SM
Soru Sahibi
16 Kasım 2021 19:35

Oksipital nevralji

Iyi gunler hocam oncelikle Merhaba benim oksipital nevralgim var tedavime devam ediyorum ama benim kulaklaklarimda yanma doluluk seklinde bis his var bazen kramp girer gibi oluyo ve dislerimde sizlama oluyo hassasiyet var dislerde curuk yok bu kulak rahatsizliginin oksipital nevralji ile alakasi varmidir kbb kulakta bisey yok dedi sanki streslendikce cogaliyo kulaklarimda dislerimde sizliyo sizce sebep ne olabilir tesekkur ederim simdiden

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Abdulmammad Guliyev
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İyi günler. Tarif ettiğiniz şekilde şikayetler genelde oksipital nevraljide olmaz. Ama kulak ağrısına benzer ağrı yapabilir. Detaylı muayene etmek lazım, gerekirse sinir blogu yöntemleri ile ayırıcı yapılabilir. Geçmiş olsun.

16 Kasım 2021 20:12
SM
Soru Sahibi

Cvp verdiginiz icin cok tesekkur ederim hocam iki yildir oksipital nevralji vardi ama baska bir sikayetim yoktu bu kulak sikayetleri ve dis hassasiyeti sizlamasi iki aydir var uc ay once bir kez kortizonlu igne yapti norolog gecmedi oksipital nevraljim simdi tekrar gidicem bir igneyle gecermi yoksa baska ne yapilabiliyo hocam son olarak hocam ben dis sizlamari ve kulaktaki sikayetlerim den dolayi trigeminal nevralji olabilir miyim bunlar belirtimi korkuyorum artik birde o cikar diye hakkinizi helal edin degerli vaktinizden caldim..

17 Kasım 2021 14:34
Op. Dr. Abdulmammad Guliyev
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Trigeminal nevralji olabilir gerçekten de . anorologunuzla görüşmeniz gerekir. Ilaç tedavisi başlaması gerekebilir. Oksipital nevraljide kortizonlu iğne dışında bir çok tedavi yöntemleri var.onlar da yapılabilir. gecmis olsun.

17 Kasım 2021 23:30