BM
Soru Sahibi
22 Aralık 2021 22:38

Okila basladiktan sonra artti

Meraba hocam 6 agustos 2015 dogumlu kizim 1. Sinif ogrencisi aslinda dogdugundan beri cok asiri hareketli kitap okurken bile kıpır kipr illa elinde biseylerle oynuyor yapma diyorum elini yana sakliyor hala kipir kipir yapma dedikce yapiyor surekli hareket halimde oturamiyor sabit elini yana koy oku diyorum bu sefer ya oturmasini degistiriyor ya sallaniyor kizmak istemiyorum kizincada uzuluyorum dikkatini veremiyor hatta bazi seyleri ters yapiyor mesela ayakkabi giymek elbise giymek bazen sayilari tersine yazmak gibi benim zorumla okulda gayet basarisi iyi ama dikkati cabuk dagiliyor diye hocamizda soyledi odevi fakat evde hic yapmak isteniyor tam.bir iskence yaptirana kadar oluyorum yapmicam kizsin ogretmenim diye inatlasiyor surekli yalan ustune yalanlar uyduruyor. Izinsiz onemsizde olsa eve baska esyalar getiriyor mesela bi cikolata kutusi canım istedi aldim bitti kalenlik yaptim dedi. Sonra degistirdi arkadaim aldi yedi kutusunu aldim falan diyor artik bas edemiyorum duvarlari kalemle ciziyor yatagimizi battaniyeyi cizmis sanki kendi yapmamis gibi burayi kardesim yapmis diyor ama ben onun yaptigini biliyorum dogru soylerseniz hic kizmam diyorum ama yok bazi sevdigi seyleri kisitladim ama fayda etmiyor asiri agresif artik laf yetirstiremiyorum.beni bastiriyor herkez buyunce akillanir diyor ama benim akil sagligim gidiyor napmam lazim hocam nolur yardimci olursaniz nerde hata yapiyorum 4 yasinda ve 7 aylikta kardesi var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Zafer Güleş
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba, cocugunuzda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olabilir, bu tür durumlar büyüyünce geçer diyerek beklenmemesi gereken durumlardır, zamanla çocuğun sosyal uyumu ve sizinle olan ilişkisi etkilenebilir, ayrıntılı muayene etmek ve uygun bir tedavi düzenlemek gerekir, geçmiş olsun.

24 Aralık 2021 08:43