YY
Soru Sahibi
15 Haziran 2020 16:20

Oglumda inat ve ofke sorunu

Merhabalar 5.5 yasinda bir oglum var. Artik en basit konularda bile inatlasip kendini yerden yere atiyor, vurmaya basliyor. En basit şeyleri bile yaptiramiyorum. Cocukla inatlasmadan, şart kosmadan, odasını toplamak-banyo yapmak, kendi yemegini yemek gibi konularda nasil bir yöntem izlemeliyim. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba sorunuzu yeni gördüm Yaprak hanım. Bu tür durumlarda öncelikle, anne, baba ve çocuğun yakınındaki diğer yetişkinlerin tutarlı davranıp davranmadığını değerlendiriyorum. Bu Konuda nasıl ebeveynlersiniz?

30 Ocak 2021 01:04