ÖA
Soru Sahibi
19 Temmuz 2021 18:53

Nöroloji ilaç kullanımı ile ilgili

Merhaba Sibel hanım, Öncelikle 26 yaşındayım, 50 kg zayıf biriyim. Geçmeyen baş ağrım, kafa uyuşmaları, baş dönmelerim, halsizlik - güçsüzlük, bacaklarımda - kollarımda zaman zaman titremeler, devamlı bayılacak gibi olma (bazen çok artmış bir şekilde) ​gibi şikayetlerimle şehrimdeki bir nöroloji doktoruna gittim. Kan tahlillerim yapıldı. Normal çıktı. Beyin MR'ı çekildim. Kendisi görüntülerine genel bir baktı birşey görünmüyor ama rapor çıksın öylede bir bakalım dedi. (Henüz rapor çıkmadı) Kendisi bana 'LAROXYL 10 mg' ilacını verdi. Başlarda sersemlik yapar dedi. Fakat ben küçüklüğümden bu yana hiçbir şekilde hap içemiyorum. (Bazı durumlarda iğne ile tedavi olacak birşeyse iğne kabul ediyorum) Çok şeyler denedim ama malesef olmuyor. Kendisine de durumu söyledim. Ezip yoğurt içinde yutabilirsin dedi. Bir zararı olmaz mı peki dedim? Etkisi düşebilir sadece, zararı olmaz dedi. Sizde 'LAROXYL 10 mg' ilacını bu şekilde kullanmamın bana bir zararı olur mu? (FİLM KAPLI TABLET) Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sibel Karaca
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Çok geçmiş olsun, ilacı yoğurtla kullanabilirsiniz bir zararı olmaz.

2 Aralık 2021 12:11