ae
Soru Sahibi
15 Ocak 2019 04:09

NÖROJEN MESANE idrar yapamama

Hocam merhabalar ben 18 yaşında bir erkek çocuğuyum 8 ay önce bel fıtığım patladı sinir hasarı olmus nörojen spastik mesane oldum o günden beri penis bölgesini hissetmiyorum ve idrarımı yapamıyorum sonda kullanıyorum doktorlar mesanenin kendini kasmadığını o yüzden idrarı dısarı atmadağını söylediler yapılacak birseyin olmadığını zamana bırakmamı söylediler birde size sormak istedim hocam yapılabilecek birsey varmıdır cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz şimdiden çok teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

Emrecan Bu şikayetlerin bel fıtığı yani medullaspinalis yaralanmsına bağlı olmuştur bunun iyileşme süreci 6-8 aya kadar bulabilir. bu süreyi beklemem gerekir.sonrasındabu sorularına cevap vermek için ürodinami tesi yapılması gerekir geçmiş olsun

17 Ocak 2019 09:09
ae
Soru Sahibi

Hocam yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim beni 8 ayı geçti zaten ama hiç düzelme yok çapa tıp hastanesin de ürodünomi yede girdim mesanenin kendini kasmadığını gücü olmadığını dolayısıyla bosaltım yapmadığı söylendi yabancı bir hoca ismi söylendi yapay mesaneci sanırım

20 Ocak 2019 02:17

Emrecan ürodinami( basınç akım çalışması) yapılması gerekli. önce durum tespiti yapılmalı. sonuçlara göre durum konuşulur. geçmiş olsun

22 Ocak 2019 11:16