29 Ekim 2014 19:27

Non eroziv gastropadi

Merhaba doktor bey ben endoskopi oldum sonuç olarak; özefagus mukoza ve lümeni normaldi. Z-cizgi 38. ,hiatal kıskaç 39. cm'de gecildi. Kardiya retrofleksiyonda normaldi. Korusun mukozası ödemli idi. Bx alındı(3). Antrum mukozası benekli tarzda Hiperemikti. Bx alındı(4). Pilor forme ve santralize idi. Bulbus ve post bulber bölge mukozası normal di. Tanı: Non eroziv gastropadi yaşım: 23 kilo: 58 boy: 174 cm

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Serkan Uysal
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun bu durum bir çok kişide olabilecek bir durumdur. Biyopsi sonucu ve şikayetine göre tedavi planlanır. Kısaca bir gastrit hali ifade edilmiştir.

6 Kasım 2014 11:53