14 Ağustos 2021 00:46

Nefrotik sendrom fsgs

Nefrotik sendrom fsgs Merhaba kızım 17 yaşında nefrotik sendrom fsgs hastası uzun süredir tedavi görüyor şu an Delix ve cozaar kullanıyor covid aşı takviminde aşı sırası geldi aynı zamanda dershaneye başladı sorum şu covid aşısını yaptırmalı mıyız bir zararı olur mu ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Meryem Benzer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Merhaba Çiğdem Hanım, kızınızın kullandığı ilaçlar ve hastalığı, aşı ile ilgili ek bir risk oluşturmamaktadır. Aksine kronik hastalıklarda, Covid 19 hastalığının daha ağır geçirilme tehlikesi olduğundan aşı yapılmasını özellikle öneriyoruz. Siz de kızınıza aşı yaptırmayı tercih etmelisiniz. Geçmiş olsun.

15 Ağustos 2021 00:41