TS
Soru Sahibi
15 Ekim 2021 00:40

Ne anlama geliyor

Bilateral periventriküler subkortikal beyaz cevherde sentrum semiovele düzeydeT2 ve flaır ahiperintens bir kaç adet gliotik non Spesifik lezyon izlenmiştir. Bilateral bazal gangliaların ve talamusların morfoloji ve sinyal intensitesi doğaldır. Parsiyel boş sella mevcuttur. vasküler yapılara ait belirgin pataloji izlenmedi. Ne demek istemiyor?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Abdulmammad Guliyev
Beyin ve Sinir Cerrahisi

beyin mr radyolojik bulgularını tarifliyor. yaşa bağlı gelişen, normal beyinde de görülen bulgulardan bahsetmiş. Yine de doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

15 Ekim 2021 23:47