TF
Soru Sahibi
1 Kasım 2017 18:51

Nasıl anlarım?

Ben erkek arkadasımla bi kac sefer iliskiye girdim icime bosalmadigindan eminim 5 gün icinde hamile kalınabilir mi nasıl anlarım adet zamanlarımda düzensiz

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Fatih Özdemir
Aile Hekimliği

Geri çekme yöntemi doğum kontrol yöntemi olarak başarılı bir yöntem değildir. Beklenen adet gününüzden 10 gün sonra idrarda yada kanda gebelik testi yaptırmanızı öneririm.(kanda yapılan test daha kesin sonuç verir.)

3 Kasım 2017 09:56
TF
Soru Sahibi

İki tane hamilelik testi yaptım ve negatif cıktı doğruluk payı ne kadardır?

3 Kasım 2017 20:14
Dr. Fatih Özdemir
Aile Hekimliği

idrar da yapılan testlerin güvenilirliği %100 değildir. ama büyük oranda gebeliği tespit edebilir.adet gününüz 15 gün geçtikten sonra tekrarlayın yada aile hekiminize başvurarak kanda test yaptırın.

6 Kasım 2017 16:10