dd
Soru Sahibi
21 Ekim 2013 15:38

MTHFR A1298C Mutasyonu

Hocam selamlar, Aralık ayında tüp bebek tedavim başlayacak. (Şimdiye kadar geçen sene HSG çekimi sonrası oluşmuş 1 kimyasal gebeliğim var.) Tüp bebek öncesi Düzen lab.da yaptırdığım testler sonucunda faktor V leiden normal, protrombin (faktor II) normal, MTHFR C677T normal, MTHFR A1298C heterozigot mutasyon mevcut. Sizin yorumunuza göre bu sonuçlar tüp bebek öncesi aspirin+iğne gerektirir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

MTHFR'yi unutun. Herkeste pozitiftir. Neden tüp bebek yapılacağını da anlamadım. Tüp bebeğin şansı doğal yolla gebelikten daha düşüktür ve ancak çözüm kalmayınca mecburiyetten yapılır. Önceden bir gebeliğiniz oluşmuş. Bence hata yapıyorsunuz

22 Ekim 2013 15:12