GY
Soru Sahibi
9 Kasım 2007 12:22

mrhba arzu hanım ben 18 yaşında genç bi kızım adet düzensizligi

mrhba arzu hanım ben 18 yaşında genç bi kızım adet düzensizligi yaşıyorum ve bundanda çok korkuyorum ilerde gebelik ile ilgili sorun yaşayabilirmiyim bazen 1ay geçiyo adet göremiyorum bazende tam gününde oluyorum öss sınavına yakın her gün oluyordum bunun sebebi nedir çok merak ediyorum birde adet olmadan başta siyah kanamalar meydana geliyo sonra normal e dönüşüyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Arzu Çağdaş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Eğer adet düzensizliğinize kilo alma , tüylenmede artış gibi problemler eşlik ediyorsa yumurtlama düzeniniz ve yumurtalıklarınız ile ilgili olabilir. Bu durumda batından ultrasonografi ile değerelndirmek faydalı olur, gerekirse de jormıon tetkikleriniz yapılabilir.

10 Kasım 2007 18:18