DZ
Soru Sahibi
15 Eylül 2011 13:22

mrhb özlem hanım 8 aylık bir kızım var 5 ay önce idrar yolu enfeksiyonu kap

mrhb özlem hanım 8 aylık bir kızım var 5 ay önce idrar yolu enfeksiyonu kapmış bundan dolayı 5 aydır antibiyotik ilaclar kullanıyoruz ama gecmiyor en son tatlil sonucunda(HER SAHADA:BOL AMORF ÜRAT KRİSTALLERİ.5-6 CA. OXALAT KRİSTALLERİ.10-12 LOKOSİT GÖRÜLDÜ)Bu hep böyle bi düşüp bir yükseliyor doktoru iğne tedavisi uyguluyacağını söyledi bu kullandığımız ilacların kızıma her hangi bir zararı olurmu?kullandığımız ilaclar CEFAX SUPRANAX VE BİOMENT BID 200/28mg/5ml şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Melek Hanım, bebeğinizin idrar yolu sorunlarının bir türlü iyileşemeden devam etmesi, böbreklerinde ya da idrar yollarında infeksiyon gelişimini kolaylaştıran bir hastalık olup olmadığı konusunda araştırma yapılmasını gerektirir. Bunu değerlendirmenin ilk yolu yalnızca idrar tetkiki değil idrar kültürü ve üriner sistem US da yapılmasından geçer. Bölgenizdeki Dicle Üniversitesi'ne başvurursanız orada görev yapan meslektaşlarımız bu yöndeki değerlendirmeler konusunda size yol gösterecektir. Gerçekten mikrop varlığı idrar kültüründe üretilerek ortaya konmuşsa sözünü ettiğiniz ilaçların zararı değil yararı olacaktır. Geçmiş olsun.

20 Eylül 2011 22:49