ŞO
Soru Sahibi
16 Eylül 2011 12:39

karaciğer enzim yüksekliği

SAYIN:ÖZLEM HANIM BENİM 2 YAŞINDA KIZIM VAR KARACİĞER ENZİMLERİ ÇOK YÜKSEK ÇIKIYOR DOKTORLAR HERHANGİ BİR SONUÇ VERMEDİLER.HERHANGİ BİR RAHATSIZLIĞI YOK GRİP OLSUN BOĞAZLARI İLTİHAPLANSIN DOKTORLARA GÖTÜRDÜĞÜMÜZDE İLAÇ KULLANIYORLAR VE KARACİĞER ENZİMLERİ ÇOK YÜKSEK ÇIKIYOR VE BUNA BAĞLI İLAÇ VERMEYE KORKUYORLAR VE ŞUANDA ARAŞTIRIYORLAR LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİRMİSİN NEDEN OLABİLİR VE NASIL DÜŞÜRÜLEBİLİR.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba Osman Bey, kızınızın karaciğer enzimleri ne kadar süredir yüksek ? Eğer bu süre 1 ayı geçtiyse zaman kaybetmeden bunun nedeninin araştırılması ve bu durumun tedavi edilmesi gereken bir hastalığın habercisi olup olmadığının belirlenmesi gerekir. Bazen dışarıdan hiçbir başka belirti olmadan tesadüfi olarak karaciğer testlerinin yüksek bulunması tedavi edilmezse ileride çok ciddi sonuçları olabilecek bir hastalığın habercisi olabilir. Çocuğunuzu çok geciktirmeden kolayca ulaşabileceğiniz bir çocuk gastroenteroloji uzmanına götürerek muayene ve gereğine göre tetkik ettirmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

20 Eylül 2011 22:55