BK
Soru Sahibi
23 Haziran 2009 20:19

mrb. yengem 35 yaşında genelde kafasının ağrıdığını başının döndüğünü gözün

mrb. yengem 35 yaşında genelde kafasının ağrıdığını başının döndüğünü gözünün önünün karardığı söylüyor tansiyonu normal acaba nedeni ne olabilir? bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Barış Durduran
Aile Hekimliği

kevser hanım baş ağrısı çok yaygın bir şikayettir.genelde % 90 baş ağrılarının nedeni psikosomatik gerilime yani strese bağlıdır.yengenizin baş ağrısı ense bölgesinde ise strese bağlı olabilir.mevcut toplumda diğer baş ağrısı nedenleri ise migren,sinüzit,boğaz enfeksiyonu vs olabilir.başdönmeside olduğuna göre eğer kulak problemide yoksa (kulak çınlaması vs.)yengeniz bi dr. arkadaşa başvursun ve kan tahlili yaptırsın.çünki bazan hiperlipidemi varsada baş ağrısı baş dönmesi olabiliyor.

25 Haziran 2009 10:21