ŞŞ
Soru Sahibi
27 Şubat 2021 00:02

Mrb hocam cevaplar sanız sevinirim

Merhabalar hocam. Ben 34 yaşında bir bayanım. 2 sene önce şubat ayında titremeyle gelen 41 dereceyi bulan ateşim oldu. Ardından yoğun karın ağrılı ishal mide bulantısı az miktarda kusmam oldu. Muz patates tükettim ishal aynı gün kesildi. Wc ye çok çıkamayınca karnıma ağrı yaptı acile gittim lavman verip karın röntgenini çekip gaz var deyip gönderdiler.2 günlük sürecin ardından şikayetlerim düzeldi fakat 5 6 ay sonra mide bulantısı karında gaz guruldama şikayetleri yaşamaya başladım. Bu şikayetler katlanarak arttı. Sağ göğüs kafesimde sırtıma vuran gaz var ağrı yapıyor. 2 defa endoskopi 2 defa kolonoskopi oldum pangastritim midemin iltihabı geçmiyor hocam kutu kutu ilaç içtim.Midem kaynayıp duruyor hemoglobin 9 ferritin 2 86 Di en son. Corona dan dolayı enfeksiyon bölümüne gitmeyip şansımı gastreontolog lardan yana kullandım. Hatamı ettim sizcede hocam? Bu hastalığım bir geçiyor iyiyim 1 ay falan sonra geri başlıyor. Kurtulamıyorum?acaba noravirüs falan almış olabilirmiyim? Dışkıda multipleks yaptırmayı düşünüyorum ne öneriyorsunuz? Bu tür virüsler organları bitirip öldürür mü zamanla. Karaciğerim de yağlanma büyüme yapmaya başladı çok şaşırdım hocam. Parazit oluştu birde kıl kurdu gördüm oysaki gaita testinde çıkmamıştı. Bağırsak düzenim değişti ne yapmalıyım ne önerirsiniz her görüş yeni bir umut benim için teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Norovirüs tekrarlamaz. Gastroentorologların atlamış olabileceği kronik bir olgu gibi duruyor.3. basamak dediğimiz eğitim araştırma hastaneleri gastroenteroloji bölümlerine başvurmanı öneririm. Enfeksiyon hastalıklarının ilgi alanında bu tür kronik olgular yoktur.

27 Şubat 2021 13:38