çn
Soru Sahibi
29 Temmuz 2015 10:22

mr sonucunu yorumlarmisiniz

İyi günler babam 58 yasiatrofi 98 yolundan beri felclidir mr sonucu .her iki serebellar hemisferde ve beyin salonda lakuner infakt odaklari .sağ serebral hemisferde nükleus lentiformis kapsüla eksterna ve kapsüla internayi içine alan talamus arka yarisini caprazlayarak sağ serebral pedinkule uzanmis eski hemotoma ait patolojik intensite alanı ve konturlarinda hemosiderin birikimine Bavli signal void halka oluşumu bu eski hemotoma bagli malasik alan çevresinde yaygın gliotik intensite değişiklikleri ile birlikte kortikal atrofi bulguları (ventrikuler ve sulkal genişleme) .sağ kaudat nükleus basi sol nükleus lentiformiste lakuner infakt alanlari sağ frontoparietal kortikosubkortikal alanda yaygın kronik infakt alanı ve vokal attofik değişiklikler .serebralbeyaz madde de yaygın iskemik gliotik intensite değişiklikleri .serebral ve serebellar atrofi Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bu MR raporuna göre eski bir beyin kanaması. Nöroloji ve Fizik Tedavi ile yola devam. Şu anda ameliyatlık bir durum yok.

30 Temmuz 2015 07:18