Çİ
Soru Sahibi
7 Eylül 2022 09:02

Mr sonucumu yorumlar mısınız

Saygıdeğer hocam mr sonucumu yorumlamanız mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar. BEYİN MR Bulgular: Kranioservikal bileşke doğaldır. Bazal sisternler açıktır. Bilateral serebellar hemisferde patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır. Bulbus, pons ve mezensefalon normal konfigürasyon ve sinyaldedir. Ventriküler sistem normal konfigürasyon ve genişliktedir. Bilateral bazal ganglionlar, talamuslar, kapsula internalar, korpus kallozum sinyal intensitesi normaldir. Serebral sulkus ve fissürler hafif derinleşmiştir. Korona radiata - sentrum semiovale düzeyinde sağ parietal subkortikal alanda büyüğü 5 mm çapında T1A imajlarda hipointens , T2A imajlarda hiperintens birkaç adet düzgün konturlu sinyal değişiklikleri izlenmektedir ( perivasküler space ?) . Bilateral maksiller sinüslerde retansiyon kistleri mevcuttur. Her iki maksiller sinüste minimal mukozal kalınlaşma izlenmektedir. Bilateral etmoid hücrelerde minimal mukozal kalınlaşma saptanmıştır. Parsiyel emty sella ile uyumlu görünüm mevcuttur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nurten Ölmez
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba kranial mrg raporunuza göre patolojik bir lezyon tanımlanmamış. MR görüntülerinizi doktorunuza göstermeyi ihmal etmeyin. İyi günler

7 Eylül 2022 09:19