KH
Soru Sahibi
18 Ekim 2016 19:45

MR sonucu nedir

Ablamin MR inda Sag sentrum semoavile lokakizasyonunda beyaz cevher yerlesimli yaklasik 18-20 mm boyutunda duzgun konturlu T2 agirlikli goruntulerde hafif hiperintens, t1 aggirlikli kesitlerde hipointens, Ivkm sonrasi anlamli kontras tutulumlu saptanmayan nodüler lezyon izlenmistir.ayrica 9mm ve 5 mm capinda t1 agirlikli kesitlerde hipointens t2 agirlikli kesitlerde hiporintens ivkm halka tarzi kontrast tutulumu gosteren cevreseel odem etkisi bulunan iki adet noduler lezyon izlenmistir.Nedir bu tumormudur ne yapmamiz lazim. Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Ertaş
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

raporla tanı konmaz bir nöroloji veya nöroşirurji uzmanına filimleri gösterin

18 Ekim 2016 20:25